تبلیغات
روانشناسی - روش های افزایش اعتماد به نفس

چند پیشنهاد برای افزایش اعتماد به نفس ! * همیشه در ردیف های جلو بنشینید ،با این روش بیشتر در معرض دید خواهید بود ...

* تمرین كنید كه به چهره و چشمان دیگران نگاه كنید ، نگاه نكردن به چهره یا چشم سایرین دو برداشت را به ذهن متبادر می سازد :
احساس ضعف ، حقارت و ترس ، و یا احساس گناه كاری و یا بر ملا شدن یك راز نهفته . گریز از نگاه كردن این اندیشه را به ذهن طرف مقابل القاء می كند كه می ترسید و یا اعتماد به نفس ندارید !
*
سرعت راه رفتنتان را بیست و پنج درصد افزایش دهید ! اعتقاد روانشناسان بر اینست كه شلختگی ، بی قیدی و پرسه زدن از ویژگی های افرادیست كه نسبت به خود ، كار ، و سایرین نگرش مثبتی ندارند !
آیا توجه كرده اید كه می توان از نوع راه رفتن ، حتی شخصیت افراد را نیز شناسائی كرد
؟
آدم های شدیدا واخورده و یا بی كس و كار فقط پرسه می زنند و بیكار می گردند چراكه اعتماد به نفسشان در حد زیر صفر است !
آدم های معمولی ، معمولی راه می روندو بنظر میرسد برای خود ارزشی قائل نیستند !
* آدم هائی كه اعتماد به نفس بالائی دارندنسبت به سایرین تندتر راه می روند ، بطوریكه گاه احساس می كنیم كه در حال دویدن آرام هستند ! با دیدن این ها احساس می كنیم كه به جای مهمی می روند و یا بدنبال كار مهمی هستند ! این ها كسانی هستند كه در كارشان موفق تر خواهند بود .

* بلند و جدی حرف زدن را تمرین كنید ! البته سعی كنید دامنه ی اطلاعات خود را با مطالعه ی بیشتر كتاب ها ، روزنامه ها ، متون اینترنتی و سایر منابع افزایش دهید و با اطمینان بیشتری اطلاعات خود را به دیگران منتقل نمائید . این احساس كه سخنان شما كمكی به سایرین نخواهد كرد و یا چیزی بر اطلاعات آنها نخواهد افزود ، بار دیگر حرف خواهم زد ، معلومات من بسیار كم ارزش تر از سایرین است و ... نباید مانع از ابراز عقاید منطقی و درست شما شود .
بلند تر و غراتر صحبت كنید وسعی كنید به سایرین نشان دهید كه شما هم می توانید حرف بزنید .
* هنگامی كه با كسی دست می دهید ، جدی باشید و با صلابت دست دهید ! همین كار بظاهر ساده است كه حس اعتماد به نفس شما را بالاتر خواهد برد و این حس را به طرف مقابل القاء می كند كه با فردی مصمم و دارای اعتماد به نفس دست داده است .
* از ابراز نظر در جمع استقبال كنید ، سوال پرسیدن را ننگ ندانید و ابراز عقیده كنید ، برای این منظور سعی كنید مطالعات خود را بیشتر كنید و بر دامنه ی اطلاعاتتان بیفزائید .
* خندان و متبسم باشید چرا كه بسیاری مواقع ، تبسم شما جمع را شاداب تر خواهد كرد .خصوصا اگر این خنده واقعی باشد می تواند جمع را از خستگی بیرون آ ورد و بسیاری از مخالفت های احتمالی را در هم بشكند ![ پنجشنبه 4 خرداد 1391 ] [ 09:27 ب.ظ ] [ avin ]

[ نظرات() ]


مجله اینترنتی دانستنی ها ، عکس عاشقانه جدید ، اس ام اس های عاشقانه